jún 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
« feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

História

1997

Predstavenia | Performances:

Cie. Fattoumi ­Lamoureux (Francúzsko | France), Frey Faust (USA | Nemecko | Germany), Ensemble Willi Dorner (Rakúsko | Austria), AS Project (Slovensko | Slovakia), Štúdio moderného tanca | The Studio of Modern Dance (Česká republika | Czech Republic), Študenti Konzervatória J. L. Bellu Banská Bystrica | The Students of Conservatory of J. L.  Bella – Banská Bystrica (Slovensko | Slovakia), Szeged Contemporary Ballet (Maďarsko | Hungary), Ivan Wolfe (Švajčiarsko | Switzerland | USA), Irène Stamou (Kanada | Canada)

Workshopy | Workshops:

pedagógovia | teachers: Ivan Wolfe (Švajčiarsko | Switzerland | USA), Irène Stamou (Kanada | Canada)

Sprievodný program | Side Events:

teoretické prednášky | lectures in theory: Aat Hougeé (Holandsko | The Netherlands)

1998

Predstavenia | Performances:

Russell Maliphant (Veľká Británia | Great Britain), Rebecca Murgi (Taliansko | Italy), Putto a Panja (Maďarsko | Hungary), SOAP Dance Theater Frankfurt (Nemecko | Germany), Tanz-Atelier Sebastian Prantl (Rakúsko | Austria), Jaccard | Schelling | Bertinelli and Ivan Wolfe (Švajčiarsko | Switzerland), Peter Groll a Dano Raček (Slovensko | Slovakia), Študenti VŠMU | The Students of VŠMU (Slovensko | Slovakia), Communication Performance Project (Slovensko | Slovakia), Déja Donné Production (Česká republika | Czech Republic), Cie. Castafiore (Francúzsko | France)

Workshopy | Workshops:

pedagógovia | teachers: Mia Lawrence (USA), Se­bas­­tian Prantl (Rakúsko | Austria)

Sprievodný program | Side Events:

Video projekcie medzinárodných tanečných filmov | Video-projections of international dance films

1999

Predstavenia | Performances:

Zuzana Bacová (Slovensko | Slovakia), Karine Ponties (Belgicko | Belgium), Štúdio tanca – Banská Bys­trica (Slovensko | Slovakia), Charles Linehan (Veľká Británia | Great Britain), Company «2 in 1» (Maďarsko | Hungary), AS Project (Slovensko | Slovakia), Študenti VŠMU | The Students of VŠMU (Slovensko | Slovakia), Emmanuelle Huynh (Francúzsko | France)

Workshopy | Workshops:

pedagógovia | teachers: Mary Fullkerson (USA | Holandsko | The Netherlands), Allyson Green (USA)
Sprievodný program | Side Events:

Site-specific predstavenia v uliciach mesta | Site-specific performances in the streets of the city Vis plastica (Rakúsko | Austria), Študenti VŠMU | Students of VŠMU (Slovensko | Slovakia)

2000

Predstavenia | Performances:

Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company (Izrael | Israel), Cie. Pál Frenák (Francúzsko – Maďarsko | France – Hungary), Allyson Green (USA), Julyen Hammilton (Veľká Británia | Great Britain), Štúdio tanca – Banská Bystrica | The Studio of dance – Banská Bystrica (Slovensko | Slovakia), José Navas (Kanada | Canada), Eva Klimáčková | Katarína Mojžišová (Slovensko | Slovakia), Anna Caunerová | Jozef Fruček (Slovensko | Slovakia), Danuša Hruškovičová | Marta Poláková (Slovensko | Slovakia), Bratislavské divadlo tanca | Bratislava Dance Theatre (Slovensko | Slovakia)

Workshopy | Workshops:

pedagógovia | teachers: Joseph P.  Cooksey (Nemecko | Germany), Eszter Gál (Maďarsko | Hungary)

Sprievodný program | Side Events:

Nový rituál – multimediálny projekt v uliciach mesta (Slovensko, USA, Maďarsko, Macedónsko) | New Ritual – multimedia project in the streets of the city (Slovakia, USA, Hungary, Macedonia), medzinárodná konferencia «Zhodnotenie desiatich rokov partnerstva USA a Východnej | Strednej Európy v oblasti performing arts» | international conference «Re-Evaluating a Decade of Partnerships in the Performing Arts between the U. S. and East | Central Europe»

2001

Predstavenia | Performances:

Akram Khan Company (Veľká Británia | Great Bri­tain), Haring | Obermaier (Rakúsko | Austria), Granhøj Dans (Dánsko | Denmark), Laroque Dance Company (Rakúsko | Austria), Tomáš Danielis (Slovensko | Slovakia), Marta Poláková (Slovensko | Slovakia), Petra Fornayová (Slovensko | Slovakia), Katarína Mojžišová | Milan Tomášik (Slovensko | Slovakia), Štúdio tanca – Banská Bystrica | The Studio of dance – Banská Bystrica (Slovensko | Slovakia), Tanečná spoločnosť Artyci | Dance Company Artyci (Slovensko | Slovakia),

Peter Groll & Friends (Slovensko | Slovakia),

Felix Ruckert (Nemecko | Germany)

Workshopy | Workshops:

pedagóg | teacher: Felix Ruckert (Nemecko | Germany)

Sprievodný program | Side Events:

Nový rituál II. – hudobno-tanečný sprievod v uliciach Starého Mesta | New ritual II. – dance and music procession in the streets of Old Town (Maďarsko | Hungary, Slovensko | Slovakia), «Americký súčasný tanec», teoretická prednáška | «Contemporay dance in USA», theoretical lecture, prednášajúca | lecturer, Deborah Jowitt (USA)

2002

Máj | May

Predstavenia | Performances:

Cie Willi Dorner (Rakúsko | Austria), Štúdio tanca – Banská Bystrica | The Studio of dance – Banská Bystrica (Slovensko | Slovakia), Anton Lachký | Monika Čertézni (Slovensko | Slovakia), Márta Ladjánski | Réka Szabó (Maďarsko | Hungary), Katarína Mojžišová (Slovensko | Slovakia), duWA dance (Slovensko | Slovakia), Ballet Preljocaj (Francúzsko | France), Van Grimde Corps Secrets (Kanada | Canada)

Sprievodný program | Side Events:

H2O | Danubiana | H2O, interdisciplinárny site spe­cific projekt v priestoroch galérie Danubiana. 20 umelcov z ôsmich krajín pod vedením Fritsa Vogelsa z Holandska | H2O | Danubiana | H2O, interdisciplinary site specific project in art gallery Danubiana. 20 artists from eight countries, coached by Frits Vogels from The Netherlands

Október | October

Rozhovory tiel | Physical Dialogues

Predstavenia | Performances:

Steve Paxton, Vicky Shick, Meg Wolfe, Lisa Nelson, Scott Smith, Ray Chung, Daniel Lepkoff (USA), Julyen Hamilton, Carme Renalias (Veľká Británia | Great Britain), Eva Karczag, David Zambrano (Holandsko | The Netherlands), Attila Dóra (Maďarsko | Hungary), Oleg Soulimenko (Rusko | Russia), Christian Reiner (Nemecko | Germany)

Workshopy | Workshops:

pedagógovia | teachers: Ray Chung, Steve Paxton (USA), Eva Karczag (Holandsko | The Netherlands)

Laboratories:

David Zambrano (Holandsko | The Netherlands), Julyen Hamilton (Veľká Británia | Great Britain), Vicky Shick, Lisa Nelson, Daniel Lepkoff (USA)

Sprievodný program | Side Events:

Jams v spolupráci s TanzQuartier Viedeň | Jams in cooperation with TanzQuartier Vienna

2003

Predstavenia | Performances:

DAJV (Slovensko | Slovakia), Tomáš Danielis | Frey Faust (Slovensko, Francúzsko | Slovakia, France), Tangere Dance Company, My tri – My try, Anton Lachký (Slovensko | Slovakia), Štúdio tanca – Banská Bystrica (Slovensko | Slovakia), Charles Linehan (Veľká Británia | Great Britain), Robert Seyfried (Francúzsko | France), Laroque Dance Company, Sylvia Both (Rakúsko | Austria), Xavier Le Roy (Nemecko | Germany) Robert Tirpák | Helena Arenbergerová (Slovensko, Česká republika | Slovakia, Czech Republic), AGAR (Taliansko | Italy), Eva Klimáčková | Ayel Ramos (Slovensko, Francúzsko | Slovakia, France), Katarína Mojžišová | Sam Alty (Slovensko – Veľká Británia | Slovakia – Great Britain)

Workshop | Workshop:

Labanova pohybová analýza pre 21. storočie | Laban Movement Analysis for the 21st century

pedagóg | teacher: Janet Kaylo (Veľká Británia | Great Britain)

2004

Máj | May

Predstavenia | Performances:

Nathalie Pernette (Francúzsko | France), Peggy Piacenza (USA), Štúdio tanca Banská Bystrica (Slovensko | Slovakia), Jo Strømgren Kompani (Nórsko | Norway), DAJV, MY 3, AS Project (Slovensko | Slovakia), Gerhard Maaß (Nemecko | Germany), LISHE (Taliansko | Italy), Russell Maliphant (Veľká Británia | Great Britain), Mary O’Donnell Fulkerson (Holandsko | The Netherlands), Tangere Dance Company, DuWadance, Katarína Mojžišová (Slovensko | Slovakia)

Workshopy | Workshops:

pedagógovia | teachers: Anna Williams (Veľká Británia | Great Britain), Ana Deutch (Argentína | Argentina)

Október | October

Hranice, interdisciplinárny rakúsko-slovenský projekt v spolupráci s Tanz Quartier Viedeň |

Borders, an interdisciplinary Austrian-Slovak project in cooperation with Tanz Quartier Vienna

2005

Predstavenia | Performances:

Slovenské divadlo tanca (Slovensko | Slovakia), Compagnie Drift (Švajčiarsko | Switzerland), Jo Strømgren Kompani (Nórsko | Norway), Compagnie Paco Décina (Francúzsko | France), Donna Uchizono Company (USA), Štúdio tanca Banská Bystrica (Slovensko | Slovakia), DuWadance (Česká republika, Slovensko | Czech Republic, Slovakia), Vibrations (Česká republika, Maďarsko | Czech Republic, Hungary), ZOO | Thomas Hauert (Belgicko | Belgium)

Workshop | Workshop:

pedagóg | teacher: Janet Kaylo (USA)

2006

Máj | May

Predstavenia | Performances:

Cie Lionel Hoche (Francúzsko | France), Dominique Porte (Kanada | Canada), PR-evolution | Attila Kun (Maďarsko | Hungary), Debris Company (Slovensko | Slovakia), Anton Lachký a  | and Eulalia Ayguade Farro (Slovensko a Španielsko | Slovakia and Spain), Giannalberto de Filipis & Michal Mualem (Taliansko | Italy), Štúdio tanca Banská Bystrica (Slovensko | Slovakia), Jeremy Nelson Dance (USA), ZOO | Thomas Hauert (Belgicko | Belgium)

October | October

Laban pre 21. storočie | Laban for the 21st Century – medzinárodný projekt venovaný slávnemu Bratislavskému rodákovi, významnému umelcovi a teoretikovi tanca Rudolfovi Labanovi | International project focused on Rudolf Laban, a prominent artist and movement theoretician, born in Bratislava.

Laban and Performing Arts – konferencia pozostávajúca zo štyroch panelov (12 rečníkov a 4 moderátori), 21 príspevkov, knižné vydanie publikácie s príspevkami účastníkov | Conference consisting of four panels (12 speakers and four moderators) 21 participants, conference contributions published in a book.

6 workshopov | Six workshops – Karen Bradley, Tom Casciero, Bonie Bainbridge Cohen, Peggy Hackney, Regina Miranda, Janet Kaylo, Virginia Reed, Suzi Tortora (USA), Angela Loureiro (Francúzsko | France) 

2007

Predstavenia | Performances:

Marie Chouinard (Kanada | Canada), Jaro Viňarský (Slovensko | Slovakia), Cielaroque | Helene Weinzierl (Rakúsko | Austria), Debris Company (Slovensko | Slovakia), Réka Szabó (Maďarsko | Hungary)

2008

Predstavenia | Performances:

Kibbutz Contemporary Dance Company (Izrael | Israel), Compagnie Josef Nadj (Francúzsko | France), The Peeping Tom Collective (Belgicko | Belgium), elledanse (Slovensko | Slovakia), Farma v jeskyni (Česká republika | Czech Republic), DOT504 (Česká republika | Czech Republic) Štúdio tanca Banská Bystrica (Slovensko | Slovakia), Lucia Kašiarová, Jaro Viňarský (Česká republika | Czech Republic), Petra Fornayová (Slovensko | Slovakia)

Workshopy | Workshops:

Pedagógovia | Teachers:

Nora Gallovičová, Staňa Vlčeková, Dano Raček

Výstava fotografií | Photo Exhibition:

Noro Knap (Slovensko | Slovakia)

Sprievodný program | Side Events:

Tanec v uliciach | Dance in the Streets:

Voľné zoskupenie | Free Group

2009

Jún | June

Predstavenia | Performances:

Montalvo-Hervieu (Francúzsko | France)

September 

Predstavenia | Performances:

Eva Klimáčková a  | and cie E7KA (Slovensko | Francúzsko – Slovakia | France);

The BlueBridge Project (Maďarsko | Slovensko | Kanada | Česká republika – Hungary | Slovakia | Canada | Czech Republic), DOT504 (Česká republika | Czech Republic), Štúdio tanca Banská Bystrica (Slovensko | Slovakia), elledanse – alternatívne divadlo | elledanse – alternative theatre (Slovensko | Slovakia)

Workshopy | Workshops:

Pedagógovia | Teachers: Eva Klimáčková (Slovensko | Francúzsko – Slovakia | France)

Vladislav Šoltýs (Slovensko | Slovakia)

Sprievodný program | Side Events:

Tanec v uliciach | Dance in the Streets:

elledanse – tanečná škola | elledanse – dance school (Slovensko | Slovensko)

Predstavenie | Perfomance:

elledanse – tanečná škola | elledanse – dance school (Slovensko | Slovensko)

2010

Predstavenia | Performances:

Na nohách (Česká republika | Czech Republic), RootlessRoot (Slovensko–Grécko | Slovakia–Greece), Alternatívne divadlo elledanse (Slovensko | Slovakia), Věra Ondrašíková a kol. (Česká republika | Czech Republic), Jaro Viňarský (Slovensko | Slovakia), Helena Arenbergerová, Anna Synková, Thomas Steyert (Česká republika–Belgicko | Czech Republic–Belgium), Štúdio tanca v Banskej Bystrici (Slovensko | Slovakia) Konzervatórium J. L. Bellu (Slovensko | Slovakia), Štúdio tanca v Banskej Bystrici (Slovensko | Slovakia), CobosMika Company (Slovensko–Španielsko | Slovakia–Spain)

Workshopy | Workshops:

Pedagóg | Teacher: Jozef Fruček (Slovensko | Slovakia)

Sprievodný program | Side Events:

Tanec v uliciach | Dance in the Streets:

elledanse – tanečná škola | elledanse – dance school (Slovensko | Slovensko)

2011

Predstavenia | Performances:

Bubla | Benito Company, Alternatívne divadlo elledanse, Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici, DEBRIS (Slovensko | Slovakia), Pro Rodopi Art Centre a Jaro Viňarský (Bostina, Bulharsko – Slovensko | Bostina, Bulgaria – Slovakia), VerTe Dance (Česká republika | Czech Republic), Teatr Tańca Zawirowania (Poľsko | Poland), Anna Réti, Bloom! (Maďarsko | Hungary), Kae Ishimoto (Japonsko | Japan), Ko Murobushi & Batarita (Japonsko – Maďarsko | Japan – Hungary), Peter Jaško, Les Slovaks (Belgicko – Slovensko | Belgium – Slovakia)

Workshopy | Workshops:

Pedagógovia | Teachers: Martina Lacová, Daniel Raček (Slovensko | Slovakia), Tereza Ondrová a Veronika Kotlíková (Česká republika | Czech Republic), Karolina Kroczak (Poľsko | Poland), Ezster Gál, Batarita (Maďarsko | Hungary), Ko Murobushi (Japonsko | Japan)

Spievodný program | Side programme:

Prednáška o Butó | Lecture about Butoh: Ko Murobushi (Japonsko | Japan)

Diskusie | Discussions: Zuzana Hájková, Šárka Ondrišová, Marta Poláková, Miroslava Kovářová (Slovensko | Slovakia), Michal Záhora (Česká republika | Czech Republic), Wlodzimierz Kaczkowski (Poľsko | Poland), György Szabo (Maďarsko | Hungary)

Premietanie dokumentárnych a tanečných filmov o tanci Butó | Screening of documentary and dance movies about Butoh dance

Výstava fotografií a videofilmu | exhibition of photography and videomovie

Noro Knap (Slovensko | Slovakia): Ohýbanie reality | Flexion of Reality

Tanec v uliciach | Dance in the Streets:

Alternatívne divadlo elledanse – tanečná škola | Alternative theatre elledanse – dance school

2012

Jún | June

Predstavenia | Performances:

Liquid Loft (Rakúsko | Austria), Alternatívne

divado elledanse, Tanečný súbor Divadla Nová scéna (Slovensko | Slovakia), Hodworks (Maďarsko | Hungary), Rui Horta Stage Works (Portugalsko | Portugal)

Sprievodný program | Side Events:

Tanec v uliciach | Dance in the Streets

Projekcia filmov Petra Bebjaka | Screening of the films by Peter Bebjak

September | September

Predstavenia | Performances:

DOT 504 (Česká republika | Czech republic), DOT504 a Teatr Novogo Fronta (Česká republika | Rusko; Czech republic | Russia), KTT VŠMU (Slovensko | Slovakia), Konservatorium Wien Universität (Rakúsko | Austria)

Workshopy | Workshops:

Pedagógovia | Teachers: Mariko Tanabe (Kanada | Canada), Davide Sportelli (Taliansko | Italy)

Spievodný Program | Side Events:

Predstavenia | Performances

elledanse (Slovensko | Slovakia), Debris Company (Slovensko | Slovakia) Impro Jam

Projekcia filmu Zuzany Burianovej | Screening of film by Zuzana Burianová

2013

Predstavenia | Performances:

Ultima Vez (Belgicko | Belgium), ProART Company;, Lenka Vágnerová & Company (Česká republika | Czech Republic) EN KNAP (Slovinsko | Slovenia), Teresa Nieto Company (Španielsko | Spain), Palissimo Company (USA) Alternatívne divado elledanse; Tanečný súbor DivadlaNová scéna; DEBRIS, Divadlo Štúdia tanca (Slovensko | Slovakia)

Workshopy | Workshops:

Pedagógovia | Teachers: Martin Dvořák (Česká republika | Czech Republic), Pavel Zuštiak (USA)

Spievodný program | Side Events:

Predstavenia | Performances

elledanse (Slovensko | Slovakia)

2014

Predstavenia | Performances:

Balet SND (Slovensko | Slovakia), Molnár – Dányi – Vadas (Maďarsko | Hungary), Niv Sheinfeld & Oren Laor (Izrael | Israel), Ultima Vez (Belgicko | Belgium), Divadlo elledanse | Theatre elledanse  (Slovensko | Slovakia), Spitfire Company (Česká republika | Czech Republic) Jo Strømgren Kompani (Nórsko | Norway), HURyCAN (Španielsko | Spain)

Workshopy | Workshops:

Pedagógovia | Teachers: Niv Sheinfeld & Oren Laor (Izrael)

Spievodný program | Side Events:

Predstavenia | Performances:

Soňa Ferienčíková a | and Jaroslav Ondruš; Company elledanse; spolok Neskorý zber | Company Late Harvest (Slovensko | Slovakia)

Prednášky na tému tanečné divadlo a Pina Bausch | Theoretical lecture on dance theatre and Pina Bausch, prednášajúci | lecturer: Norbert Servos (Nemecko | Germany)

2015

Predstavenia / Performances:

Tao Dance Theater (Čína / China), Poláková, Korec, Šavel, Procházka (Slovensko/Slovakia), Noa Shadur (Izrael / Israel), Milan Tomášik (Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Taliansko / Slovakia, Spain, Italy ), Cie.Philippe Saire  (Švajčiarsko / Switzeland ), DOT 504 (Česká republika/ Czech Republic), Allesandro Sciarroni (Taliansko / Italy)

Workshop:

Pedagógovia / Teachers: Stanislav Dobák (Slovensko, Belgicko/Slovakia, Belgium)

Spievodný Program / Side Events:

Predstavenia / Performances: Kamala Brestica (Slovensko ( Slovakia)