február 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
     
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Odber noviniek

2019_Niv Sheinfeld & Oren Laor (Izrael)

Predpredaj-sk-logo
DSC09245

Niv Sheinfeld & Oren Laor

(Izrael)

10. októbra 2019/20:00

A4 – priestor súčasnej kultúry

Niv Sheinfeld & Oren Laor

Niv Sheinfeld a Oren Laor spolu tvoria od roku 2004 a sú v popredí izraelskej tanečnej scény. Sheinfeldovo zázemie tanečníka a Orenovo divadelné vzdelanie im umožňujú prelínať žánre, kombinovať tanec s performatívnym umením a fyzickým divadlom.

Vo svojej tvorbe Sheinfeld a Laor reflektujú svoju osobnú skúsenosť a motiváciu, ale aj sociálne a politické témy. Ich tanečný slovník spája tradične definovaný tanec a súčasnú otvorenosť novým výrazovým formám a inšpiruje sa vysokým umením aj pop kultúrou.

Popri práci na vlastných, nezávislých projektoch sa venujú aj tvorbe choreografií pre iné súbory.

Ich choreografiaTwo Room Apartment získala od združenia izraelských tanečných kritikov cenu za najlepšie predstavenie sezóny 2013, Third Dance sa stalo najsilnejším predstavením roku 2018.

Sheinfeld a Laor vyučujú performatívne umenia a výskum tanca na tanečných a divadelných akadémiách v Izraeli aj vo svete. Sú tiež členmi umeleckej rady divadla Thuma v Tel Avive.

logo_izrael

Third Dance

Choreografia a tanec: Niv Sheinfeld a Oren Laor
Inšpirované choreografiou The Third Dance tvorcov:
Liat Dror a Nir Ben Gal (1990)

Hudba: Gustav Mahler, Elton John, Steve Harley, Alphaville

Manažér skúšok a poradca: Yael Venezia, Melanie Berson
Umelecký konzultant:
Keren Levi
Svetlá:
Rotem Elroy
Fotografie:
Efrat Mazor

Koproducenti: Theater im Pumpenhaus (Münster, Nemecko)a CCNR (Rillieux la Pape, Francúzsko).

 

Vo svojej novej choreografii Niv Sheinfeld a Oren Laor reflektujú tému lásky, smrteľnosti a potreby uznania. Third Dance začína romantizmom a jeho klišé – Mahlerovou hudbou, kvetmi a prehrávačom. Postupne však odhaľuje základnú ľudskú potrebu skrytú pod týmito kultúrnymi symbolmi.

 

Po choreografii Two Room Apartment z roku 2012 je Third Dance už druhým dielom inšpirovaným tvorbou Liat Dror a Nir Ben Gala.

Sheinfeld a Laor, ktorí sú párom v živote aj na javisku, znova objavujú základné dielo izraelského tanca a spracúvajú ho z dnešného pohľadu. Uvedomujú si, že od ich posledného dueta uplynul čas: zmenili sa ich telá aj ich vzťah, ich vnímanie javiska a priestoru aj interakcia s publikom.

http://www.nivoren.com/