september 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

2020_Workshop_Linda Kapetanea & Jozef Fruček

Sprievodný program

Workshop


Linda Kapetanea & Jozef Fruček

(Grécko)

16. október 2020, 9.45 hod.

Vysoká škola múzických umení

FIGHTING MONKEY/ROOTLESSROOT

Linda Kapetanea

Linda sa v minulosti vrcholovo venovala gymnastike. Od detstva tancovala a neskôr študovala súčasný tanec a pohyb. Už 25 rokov sa venuje výskumu tanca a výučbe rôznych skupín performerov z oblasti umenia, bojových umení a športu. Ako tanečníčka vystupovala na najvýznamnejších scénach na svete. Je vedúcou postavou súčasného tanca a venuje sa podpore fyzickej kultúry ako prostriedku ľudského rozvoja.Jozef Fruček

Jozef ukončil postgraduálne štúdium hlasu a pohybu v roku 2002. Odvtedy pracuje na vývoji vlastného tréningového procesu, ktorý zahŕňa štúdium bojových umení, športu, komunikácie a umenia. Viac ako desať rokov sa školil pod vedením Ľudmily Machatsovej, ktorá je pokladaná za jednu z najvplyvnejších a najinovatívnejších inštruktoriek komunikácie. Od roku 2000 Jozef študuje vnútorné princípy pohybu a jeho vzťahu k zdraviu a starnutiu pod vedením majstra Ming Wong C. Y., doktora čínskej medicíny a od roku 2002 má oprávnenie vyučovať Kao Lan Kung.

Aké hry hráš, keď chceš zostať mladý?

Získaj celkovú predstavu o vlastnostiach a myšlienkach, ktoré sme vyvinuli za posledných 15 rokov nášho projektu Fighting Monkey a nášho umeleckého výskumu.

Zažiješ hlavne “pohybové situácie”. Nezvyklé tréningové metódy, ktoré majú vyprovokovať a zvýšiť adaptívnu hodnotu našich behaviorálnych vlastností a strategického plánovania. Budeme pracovať na komplexných a väčšinou improvizovaných štruktúrach na zlepšenie vašich pohybových kvalít a zvýšenie vašej kreatívnej variability. Pomôžeme vám pochopiť základné princípy ľudského pohybu a to, ako stres a napätie ovplyvňujú naše vnímanie, správanie a akcie, a ako sa dá kreatívne adaptovať v komplexných situáciách.

Pozrieme sa aj na kreatívny proces novej choreografie ROOTLESSROOT Stones & Bones. Choreografiou sa snažíme vytvoriť divadelný zážitok zbavený falošných objektov. Vidíme ľudské telo v skutočných situáciách tvorby, snažíme sa, aby bol ľudský život v tomto okamihu intenzívnejší a zanechať stopu, ktorá v budúcnosti ukáže, že sme niekedy existovali.

Workshop je určený pre tanečníkov, performerov, a tým, čo sa venujú bojovým umeniam a ľuďom, ktorí majú záujem o ľudský rozvoj.

Linda Kapetanea a Jozef Fruček založili prax Fighting Monkey. Obaja sa profesionálne venujú umeniu, atletike a výskumu pohybu.