september 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Bratislava v pohybe | 2 % 2020
18874
page-template-default,page,page-id-18874,,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,transparent_content,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

2% pre Bratislavu v pohybe


Predstavte si, že sedíte v divadelnej sále a pozeráte sa na súčasný tanec. Príde vám to akési nereálne? Ako spomienka z minulosti? Alebo nejaké prianie do budúcnosti? Potešíme vás. Už v októbri 2021 zrealizujeme 25. ročník medzinárodného festivalu súčasného tanca Bratislava v pohybe.

Aj Vďaka vašim 2% z dane, ktoré nám môžete poukázať vo vašich daňových priznaniach vám budeme môcť predstaviť tvorcov z USA, Izraela, Nemecka či Talianska. Okrem iného prinesieme aj predstavenia, ktoré sme v minulom roku nemohli odprezentovať kvôli vtedajšej situácii. S 25. ročníkom plánujeme aj novinky, na ktoré sa môžete tešiť.

Ďakujeme vám vopred za vašu podporu formou 2% z dane. Celý postup, ako na asignáciu nájdete nižšie.

Údaje potrebné pre asignáciu dane

Asociácia Bratislava v pohybe

Šancova 43, 831 04 Bratislava

právna forma: občianske združenie

IČO: 36066079


Postup pre ZAMESTNANCOV

Daňové priznanie za mňa podáva zamestnávateľ

 1. Do 15. 02. 2021 vám zamestnávateľ pripravil ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň. Zamestnávateľa požiadajte, aby vám vystavil aj Potvrdenie-o-zaplateni-dane 2%. Z tohoto potvrdenia si vypočítate 2 %, resp. 3 % (v prípade, ak ste za minulý rok dobrovoľnícky odpracovali aspoň 40 hodín a máte k tomu potvrdenie) z dane. Na to, aby ste ich mohli venovať, však táto suma musí byť vyššia ako 3 €.
 2. Vypíšte Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby. (Vyhlásenie 2021-editovateľné 2%Do formulára doplňte sumu, ktorú chcete poukázať a naše údaje, ktoré nájdete vyššie. Do kolónky „Rok“ napíšte 2020. IČO sa zarovnáva sprava, nepoužité polia ostávajú prázdne. Obe tieto tlačivá, doručte do 30. apríla 2021 na váš daňový úrad.
 3. Ak poukazujete 3 % z dane, povinnou prílohou je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti (Potvrdenie-dobrovolnici 2%).
 4. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby nám previedol sumu, ktorú ste nám poukázali.
 5. V prípade, ak ste vo formulári zaškrtli príslušný súhlas, finančná správa nám dá vedieť vaše meno a adresu. Nie výšku venovanej sumy.
 6. Naše číslo účtu nepotrebujete ani ho nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na náš účet prevádzajú daňové úrady. Vy uhrádzate celú daň daňovému úradu.

Daňové priznanie si podávam sám

Ak si ako zamestnanec podávate daňové priznanie za rok 2020 sami, budete naše údaje dopĺňať priamo do tlačiva FO typ A. Nevypĺňate Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov.

Inak postupujte podľa postupu uvedeného vyššie, tak ako keď za vás daňové priznanie vypĺňa zamestnávateľ. V prípade, ak máte potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti a poukazujte 3 % z dane, nezabudnite ho k daňovému priznaniu pridať.


Postup pre ŽIVNOSTNÍKOV

Ak ste živnostník, vypĺňate elektronicky tlačivo FO typ B, do ktorého budete dopĺňať naše údaje. Nevypĺňate Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov.

Inak postupujete podľa postupu pre zamestnancov, ktorý je uvedený vyššie. V prípade, ak máte potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti a poukazujte 3 % z dane, nezabudnite ho nahrať do systému finančnej správy.


Postup pre PRÁVNICKÉ OSOBY

 1. Právnické osoby môžu poukázať 1,0 % (2 %) z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je 8 €.
 2. Vypočítajte si Vaše 1,0 % (2 %) z dane z príjmov právnickej osoby– to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 1,0 % (2%).
  POZOR

  1. Ak ste ako právnická osoba (firma) v roku 2020 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenia dane v roku 2021 (zvyčajne do 31.3.2021) NEDAROVALI financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nie nutne iba nám), tak môžete poukázať iba 1 % z dane – vyznačte v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1 % z dane.
  2. Ak ste ako právnická osoba (firma) v roku 2020 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2021 (zvyčajne do 31.3.2020) DAROVALI financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nie nutne iba nám), tak môžete poukázať 2 % z dane – označte v daňovom priznaní, že poukazujete 2 % z dane.
 3. V daňovom priznaní pre právnické osoby – časť IV. sú už uvedené kolónky na poukázanie 1 % (2 %) z dane v prospech 1 prijímateľa. Pokiaľ ste si vybrali viac prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu (je uvedená na poslednej strane DP) a uveďte tam analogicky všetky potrebné identifikačné údaje o prijímateľoch a sumu, ktorú chcete v ich prospech poukázať. V kolónke 4 uveďte, koľkým prijímateľom chcete podiel zaplatenej dane poukázať.
 4. Ak súhlasíte so zaslaním údajov (obchodné meno alebo názov, sídlo a právna forma) vami určeným prijímateľom, tak zaškrtnite súhlas so zaslaním údajov.
 5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla – adresu nájdete tu) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
 6. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumy, ktoré ste poukázali, v prospech Vami vybraných prijímateľov.
 7. Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady. Vy uhrádzate celú daň daňovému úradu.

Ďakujeme za Vašu podporu! Dovidenia v októbri na Bratislave v pohybe!