november 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Bratislava v pohybe | ASPHALTWORLDS part 2 / Bratislava
18954
page-template-default,page,page-id-18954,,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,transparent_content,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Livestream sledujte tu: https://vimeo.com/event/840448

Rozhovor s tvorcami môžete sledovať o 18:30: https://zoom.us/j/97289342183

Meeting-ID: 972 8934 2183

V minulom roku sme v rámci sprievodného programu festivalu Bratislava v pohybe plánovali odprezentovať v uliciach Bratislavy side specific predstavenie Asphaltworlds. Sme radi, že vám ho môžeme už teraz priniesť v náhradnom termíne ako livestream z ulíc Bratislavy. Tešíme sa na stretnutie s vami ONLINE 5. apríla o 18:00 na facebooku Bratislava v pohybe. Na livestream nie je potrebná registrácia a bude dostupný zdarma.


 

ASPHALTWORLDS part 2 / Bratislava

Umelecký výskum a performancia: Cindy Hammer, Susan Schubert, Joseph Hernandez, Karol Regeci, Silvia Sviteková, Lukáš Zahy

Hudba / soundtrack: Johannes Till

Výtvarníčka: Alexandra Börner / Enrico Sutter / Lea Schweinfurth

Film / Umelecká dokumentácia: Benjamin Schindler

Technické réžia: Benjamin Henrichs

Art-Work / web: Stephan Tautz

Distribúcia: Dirk Förster

Produkcia Bratislava: Mária Lacková

Technické zabezpečenie: A4 team

 

Projekt Asphaltworlds sa zaoberá v troch formátoch rôznymi tematickými aspektmi, tézami a hodnotami života na ulici, jeho výzvami, nárokmi a obmedzeniami. V rôznych umeleckých konšteláciách súbor spolupracuje s viacerými partnermi a vytvára interdisciplinárne performatívne formáty vytvorené pre verejný priestor, ktoré umožňujú venovať sa téme z rôznych uhlov pohľadu.
Asphaltworlds – trilógia o živote ľudí bez strechy nad hlavou chce klásť otázky a otvárať témy, byť prežívaná a zanechať stopu. Cindy Hammer & Go plastic realizujú svoj projekt a upozorňujú na podmienky života ľudí bez domova okrem Drážďan a Bratislavy postupne aj v Budapešti, Viedni, Prahe a Ústí nad Labem.


Tento projekt z verejných zdrojov podporil

Nadácia mesta Bratislava a Goetheho inštitút.

         


Spoluorganizátor: A4 – priestor súčasnej kultúry, Vagus

     


Podporte s nami Vagus a bratislavských ľudí bez domova

Našou ambíciou je využiť tento projekt a spoluprácu so združením Vagus, na zorganizovanie finančnej zbierky na podporu činnosti združenia Vagus a potrieb ich klientov. Nechceme na tému života na ulici iba upozorňovať, ale reálne s vami, fanúšikmi súčasného tanca a divákmi livestreamu, prispieť k zlepšeniu podmienok pre ľudí bez domova v Bratislave. Podporte spolu s nami Vagus a jeho aktivity finančným príspevkom ľubovoľnej výšky. Urobiť tak môžete tu:

https://vagus.darujme.sk/nasou-pracou-ukoncujeme-bezdomovectvo-41c26-f2361/

Ďakujeme!

 

www.vagus.sk

Nemecká choreografka Cindy Hammer (súbor Go Plastic) sa vo svojom projekte Asphaltworlds intenzívne zaoberá rôznymi aspektmi života ľudí bez domova. Druhá časť jej výskumno-umeleckého projektu bude, okrem Drážďan, kde pôsobí, prebiehať aj v Bratislave, Budapešti, Viedni, Prahe a Ústí nad Labem, obohatená v každom meste o účasť a prínos miestnych umelcov. Cindy Hammer bude v Bratislave spolupracovať s tromi našimi tanečníkmi. Vzhľadom na aktuálne platné opatrenia však klasická verejná prezentácia site specific predstavenia nebude možná. Projekt preto odprezentuje v  podobe livestreamu, pričom bude experimentovať práve s možnosťami online médií a hľadať nové spôsoby zobrazenia pohybu tanečníka, zachytenia priestoru, v ktorom sa jeho telo pohybuje v site specific aj v digitálnom prostredí.

Počas 4 týždňov sa bude drážďanský tím Cindy Hammer venovať experimentovaniu vo verejnom priestore, skúmaniu života na ulici z rôznych uhlov, bude vytvárať fyzické a choreografické zásahy do verejného priestoru, dokumentovať ich a vytvárať katalóg skúseností.  Aké prostredie vyhľadávame a sami vytvárame? Nomádizmus ako (prežívajúci) koncept života: otváranie a obsadzovanie nových, nedokončených, rozbitých, zničených, voľných a zachovaných priestorov. Vždy na cestách, vždy hľadajúc ten správny prístrešok, vždy len na prechodné obdobie.

Súčasťou prípravy bude aj hĺbkový rozhovor s pracovníkmi organizácie Vagus o životných podmienkach ľudí bez domova v našom meste. Našou ambíciou je využiť tento projekt a spoluprácu na

aktivizovanie okruhu našich fanúšikov a divákov k podpore aktivít Vagusu, ktorých cieľom je postupne ukončiť bezdomovectvo v Bratislave.


Celý projekt a livestreamy aj z iných miest môžete sledovať tu:

https://www.goplasticcompany.de/asphaltwelten-part-2/

https://fb.me/e/2eeojnsyy

Skúška

Foto: Juraj Žilinčár

FESTIVAL 2020