december 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

2018_BUBLA COMPANY A RESERVA

BUBLA COMPANY A RESERVA

(Slovensko)

SÓLO PRE 3 VYSÁVAČE

21. október 2018, 19.00

Komorné divadlo Ticho a spol.

Renata Ptačin (rodená Bubniaková) vyštudovala Konzervatórium J. L. Bellu v Banskej Bystrici a v roku 2005 ukončila magisterské štúdium na VŠMU v Bratislave. Bola zakladajúcou členkou Divadla Štúdio tanca v Banskej Bystrici, kde ako interpretka spolupracovala s viacerými významnými choreografmi napríklad Zuzana Ďuricová Hájková, Julyen Hamilton, Jaro Viňarský, Stanislava Vlčeková, Marta Poláková a inými. Ako interpretka spolupracovala s rakúskou choreografkou Monikou Koch (Graz, Petrohrad), poľským choreografom Tomaszom  Wygodom (Orfeus a Euridika), anglickým choreografom Matthew Hawkinsom (Love in bilingual motion). V roku 2002 spolu so Stanislavou Vlčekovou a Luciou Kašiarovou vytvorili  predstavenie MY3 MY3ocenené na Medzinárodnej choreografickej súťaži Saitama Solitude Dance Contest v Tokyu. Rok po ukončení VŠMU založila vlastnú skupinu BUBLA COMPANY, ktorá zastrešovala profesionálnych tanečníkov a sústredila sa na tvorbu autorských špecifických tanečno-divadelných predstavení. Pod hlavičkou BUBLA COMPANY vznikli projekty ako Jožo a Pipka, Kozmonauti, Nevesta spod baletizola a KRV.

Od roku 2011 úzko spolupracuje s režisérom Michalom Náhlíkom ako choreografka. Pre Divadlo  J. Záborského v Prešove spolu vytvorili muzikálové diela Pokrvní bratia, Sherlock Holmes, Jana z Arkua hudobnú rozprávku Traja tučniaci.V roku 2015 spolupracovala s režisérkou Slávou Daubnerovou na ocenenom predstavení Solo Lamentoso

Sólo pre 3 vysávače

Koncept: Renata Ptačin

Choreografia, tanec: Renata Ptačin a Daniel Raček

Hudba: Peter Groll

Dramaturgia: Peter Galdík

Kostýmy, scéna: Martin Kotúček

Svetelný dizajn: Michaela Pavelková

Produkcia: Reserva, o. z.

Premiéra: 21. október 2018

 

Sólo ženy, ktorú sprevádza Nikto v bizarných obrazoch, ktorá sa pasuje s každodennými starosťami a radosťami v domácnosti. Základná príbehová línia je premena  ženy v matku.  Akými extrémnymi zmenami prechádza žena, keď sa prvý krát stáva matkou po psychickej i fyzickej stránke? Ako to ovplyvňuje jej vzťahy, čo všetko to prináša, čo berie a ako sa s tým vyrovnáva. Predstavenie sa pohráva s dynamickým výtvarným vizuálom na hrane sveta fantázie v kontraste so všednosťou.

 

Sólo pre 3 vysávače je pohybovo-divadelné predstavenie, ktoré je vytvorené na základe autorského libreta Renaty Ptačin v úzkej spolupráci s kostýmovým výtvarníkom a scénografom Martinom Kotúčkom, hudobným skladateľom Petrom Grollom a svetelnou dizajnérkou Michaelou Pavelkovou. Tvorivý tím dopĺňa spoluautor pohybového materiálu Daniel Raček a dramaturg Peter Galdík.