december 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

• Lee Ga Young, Ahn Kyum (Kórea)

Lee Ga Young, Ahn Kyum (Kórea)

Between

6. október 2017, 20.00

A4 – priestor súčasnej kultúry


Gayoung Lee

Gayoung Lee je absolventkou Kookmin University. Bola členkou súboru Momeuro Movement Group. V roku 2014 získala prvú cenu v súťaži nováčikov za choreografiou Ordinary of Existence, v ktorej aj účinkovala. Za Between, ktoré vytvorila spoločne s Kyum Ahm, získali ocenenie Spark, MODAFE na Spark Place Competition. Dielo prezentovali aj na Seoul International Choreography Festival a pozvali ich do Izraela na Suzanne Dellal Festival, do Bratislavy, do Bulharska na One Dance Week festival, do Odoru Akita v Japonsku a na Exposition Dance Fiesta v Singapure.

Kyum Ahn

Po ukončení štúdia na Hanyang University sa Kyum Ahn stal členom Momeuro Movement Group. Praying for What? – prvé dielo, na ktorom sa podieľal ako choreograf a tanečník, bolo prezentované na MODAFE (Kórea) a SCF (Seoul International Choreography Festival). V roku 2015 sa podieľal na choreografii Ordinary PeopleNo Space, v ktorých aj účinkoval. Na Beijing International Ballet and Choreography Competition získal zvláštnu cenu poroty.

One Fine Day prezentoval na Fringe Festivale v Edinburgu a Because of Why na SIPA (Indonézia). Za Between, ktoré vytvoril spoločne s Gayoung Lee, získali ocenenie Spark, MODAFE na Spark Place Competition. Dielo prezentovali aj na Seoul International Choreography Festival a pozvali ich do Izraela na Suzanne Dellal Festival, do Bratislavy, do Bulharska na One Dance Week festival, do Odoru Akita v Japonsku a na Exposition Dance Fiesta v Singapure.

Between

Choreografia: Gayoung Lee, Kyum Ahn

Hudba: Johnny Ripper, Richard Rodgers

Svetelný dizajn: Sungheun Lee

Kostýmy: Eunyoung Kim

Účinkujú: Gayoung Lee, Kyum Ahn

Manažér: Boramie Lee

Realizácia: MOMEURO MOVEMENT LAB


Keď vznikne vzťah, po čase si zvykne na necitlivosť.

Začnete si tiež uvedomovať medzery v blízkosti vzťahu a začnete sa cítiť osamelo. Túžite po človeku, ktorý medzery zaplní a len sa vzďaľujete od túžby ich zaplniť.

Treba však ukázať ľudskosť, kedykoľvek chcete vytvoriť vzťah. Ak je vzťah vytvorený, má šancu dozrieť.

“Tá stará a unavená vzdialenosť medzi tebou a mnou. Nepoznáme sa navzájom, hoci sme jeden druhému tým najbližším človekom.”