december 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

2020_Masako Matsushita (IT)

Foto: Paolo Paggi

Masako Matsushita 

UN/DRESS MOVING PAINTING

(IT)

18. október 20.00           

A4

Masako Matsushita

Nezávislá tanečníčka a choreografka s talianskym a japonským pôvodom vyrástla v Pesare, kde sa začala venovať tancu. V roku 2008 absolvovala kurz tanečného divadla na škole Paula Grassiho v Miláne. Študovala na Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance v Londýne, kde získala titul bakalár. Ako tanečníčka spolupracovala s duom Curandi Katz na predstavení Resist Everywhere, Masako, ktoré malo premiéru na festivale Drodesera v júli 2015. S nórskou choreografkou Ingvild Isaksen spolupracovala na diele Veggimellom, ktoré malo premiéru na Scenhuset Oslo vo februári 2015 a na People, ktoré bolo v rokoch 2013 až 2015 prezentované na festivaloch Ravnedans, Dans5, Mind the Gap, Hangart Fest, Sanafest, I n& Off a Norlys. Spolupracovala tiež s rakúskou choreografkou Corneliou Voglmayr na diele Sonata in 3 Movements, ktoré pozvali na festival La Becquée v roku 2013 a s nórskou autorkou a choreografkou Janne Camille Lyster na diele Adaptationas Choreography, ktoré malo premiéru na Ravnedans v júli 2015. V rokoch 2012 a 2013 pracovala s Josiahom Mc Elhenym na Interactions of an Abstract Bodypre galériu White Cube v Londýne, s Jeremy Nelsonom na City of London Festival, LeonieNadler v ThePlace, Londýn, RachelLopez de la Nieta na City of London Festival, Matteom Fargionom a Marie Gabrielle Rotie v Bonnie Bird Theatre, Susan Sentler v Somerset House, Londýn. Svoju vlastnú tvorbu prezentovala na festivaloch ako In&Off Danza inscena v Taliansku, Crash Festival UK, Neu/Now Festival2012 online a 2013 live a Its Festival v Holandsku, Armunia, Festival Aperto, Festival Ammutinamenti, Hangart Fest IX-X-XI roč., Civitanova Danza 2.0 v Taliansku, Revnedans a Sanafest v Nórsku.

Masako je spoluzakladateľkou galérie 4bid v Amsterdame. Choreografiu UN/DRESS vybrali na taliansku tanečnú platformu v roku 2019. Masako je súčasťou dvoch medzinárodných projektov, Dancing Museum 2 – The Democracy of Being, ktorú podporuje CSC Centro per la Scena Contemporanea spoločne s Arte Sella, Fondazione Fitcarralo a Univerzita  CA´ Foscari v Benátkach a Museum of Human E-Motion.

UN/DRESS | pohyblivá maľba

Choreografia a tanec: Masako Matsushita

Hudba: Federico Moschetti

Svetlá: Maria Virzì

Asistent produkcie: Paolo Paggi

Projekt podporili: Gabriella Biancotto, Lesley Millar, AMAT

Rezidencie inscenácie: Teatro Sperimentale, Teatro Persiani, Naturalmente Sana, Bonnie Bird Theatre

Manažment a distribúcia: ULTRA – Michele Mele, Domenico Garofalo

 

UN/DRESS  | pohyblivá maľba je metaforické predstavenie, ktoré vychádza zo spojenia tela a objektu do pohyblivého obrazu. Zameriava sa na skúmanie zmien a migráciu tkaniny a prirodzený proces obliekania a vyzliekania. Choreografia skúma úlohu ženského oblečenia a tela v modernej spoločnosti. Telo je prítomné a súčasne absentuje, je centrálnym zjednocujúcim bodom, úžinou, ktorá spája, presýpacími hodinami času, zvýrazňuje horizont a naznačuje prechod. Prítomnosť pásov látky v pruskej modrej prináša presnosť, pravidelnosť, smerovanie a dimenziu a súčasne určuje správanie pri dosahovaní cieľa.

Predstavenie bolo vybrané na platformu NID 2019.


https://masakomatsushita.com/